Hajhullás elleni prémium megoldások? A CRESCINA is egy opció!
A hajhullás az érintettek életét fenekestől képes felforgatni. Míg a férfias kopaszodásra hajlamosak vagyunk az évek múlásával együtt járó jelenségre, addig a női hajvesztésre már kevésbé. A CRESCINA szakemberei arra hívják fel a figyelmet, hogy a hajhullás a legtöbbször nem önálló betegség, hanem egyfajta tünet. Utalhat a szervezet rendellenes működésére, valamilyen betegségre, gyulladásos állapotra, de egyszerűen hiánybetegség is állhat a háttérben.
Crescina: Napi 50-60 szál teljesen normális!
Hajszálakat találsz a fésűben, a fürdőszobában? Hajmosást követően mindig vannak hajszálak a lefolyóban? Napi 50-60 szál elvesztése teljesen természetes, ez még nem jelenti azt, hogy gond lenne. A hajállomány akár százezer hajszálból is állhat, így ez a napi veszteség fel sem tűnik. Baj akkor van, ha már látványos a hajhullás. A marékszámra hulló haj, a kopaszodó foltok egyértelműen arra hívják fel a figyelmet, hogy tenni kell – leginkább a kivizsgálás érdekében. Már egy laborvizsgálat is sokat elárul arról, hogyan működik a szervezet, mennyi hormon van jelen a vérben.
Öröklött hajlam, változókor
A férfias kopaszodás mögött általában genetikai tényezők állnak, nem biztos, hogy bármilyen kóros folyamat van a háttérben. Más a helyzet a női kopaszodás, hajhullás esetében. Ilyenkor az androgén hormonokra való fokozott érzékenység, az ösztrogén szintjének csökkenése figyelhető meg, például a változókorban. Amennyiben a halántékon, vagy a fejtetőn ritkul a haj, hasonlóan a férfiaknál tapasztaltra, akkor hormonális megbetegedés lehet a ludas. Az orvosi kivizsgálás tehát a CRESCINA szerint sem elhagyható. A betegségek kizárása, vagy megfelelő kezelése már nagy lépés a hajnövekedés beindítása és az ismét esztétikus hajzat irányába.
Hiánybetegségek: A CRESCINA szerint gyakoribb, mint a legtöbben hiszik
A hajhullás rendkívül ijesztő jelenség. Senki nem szeretné azt látni, hogy marokszámra marad a kezében a haja. Ugyan a fokozott vegyi kezelés, a szőkítés sem tesz jót a tincseknek, és a leégetéssel is hajhullás észlelhető, de nem ez az általános. Az ésszerűtlen diéták, az egyoldalú táplálkozás hiánybetegségek kialakulásához vezet. Az A-, B-, H-, C-, és E- vitaminok hiánya mellett érdemes a kalcium, a cink és a vas ellátottságában is keresni a válaszokat. Ezeknek étrend-kiegészítő formájában történő pótlásával szintén megoldódhat a hajhullás.
Nem ritka, hogy valamilyen gyulladásos állapot van a szervezetben, vagy egy betegségen való átesés jár hajhullással. A Covid fertőzés után kiemelten sokan fordultak orvoshoz a tünettel. Ilyenkor a mikroelemek pótlása, a célirányos hajápoló készítmények és szükség esetén a hormonkezelés hozhat megoldást. A CRESCINA a terápiás megoldásokban hisz, a haj fiziológiás erősödését és a hajnövekedést serkendő dermokozmetikumok használatát javasolja az érintetteknek.
A stressz indukálhatja a hajvesztést!
A mindennapokban rendszeresen jelen levő stressz befolyásolja az általános egészségi állapotot. A mai kor embere olyan civilizációs betegségekkel kénytelen szembenézni, amelyek évszázadokkal, sőt, évezredekkel ezelőtt nem voltak ismertek. A stresszfaktor jelentősen befolyásolja a közérzetet, az energiaszintet, és bizony a haj állapotát is. Traumatikus események után elindulhat a hajhullás, amit hosszú hónapok odafigyelésével sikerülhet csak megállítani. Bár a váratlanra nagyon nehéz felkészülni, de a hétköznapi feszültség a rendszeresség függvényében szintén hasonló problémákat válthat ki. A hajhullás kezdeti időszaka nem jelenti azt, hogy tincseidből semmi nem marad. Az egészségre, a táplálkozásra és a feszültség kezelésére viszont fokozottan célszerű ügyelni, középpontba helyezve CRESCINA szerint is oly fontos prevenciót.
Írta: Kiss Anita