Arcápolás 1x1 - Kiegészítő termékek
A kiegészítő arcápolókhoz tartoznak azok a hámlasztók (peeling), maszkok, pakolások, fényvédők, ajakápolók, smink termékek, amiket kiegészítő kezelésként alkalmazhatunk. Ha nem is az alap, de a haladó, és a profi rutinokban mindenképpen kötelező elemek.
A kiegészítő arcápolókhoz tartoznak azok a hámlasztók (peeling), maszkok, pakolások, fényvédők, ajakápolók, smink termékek, amiket kiegészítő kezelésként alkalmazhatunk. Ha nem is az alap, de a haladó, és a profi rutinokban mindenképpen kötelező elemek.
Egy igazi, nagybetűs plusz, amiért extrán hálás lesz a bőröd. Ma már számtalan típusú maszk és pakolás létezi, az agyagmaszkoktól kezdve az aktív szenes fekete maszkokon át a hidratáló, feltöltő és a fátyol maszkig, melyek tápanyaggal látják el és kényeztetik a bőrt. Bőrtípus-függő, hogy kinek melyiket érdemes alkalmazni. Gyakoriságát tekintve heti egy, rendkívül száraz bőr esetén heti 2 hidratáló arcmaszk használata is sokat segíthet.
Bőrradírok, peelingek, kémiai hámlasztók
Az arcradírok vagy más néven peelingek javítják és serkentik a bőr vér- és tápanyagellátását. A peelingek között a bőr érzékenységétől függően mechanikai (pl. barackmag, kávé vagy egyéb őrleményt tartalmazó), illetve biológiai (enzimes) bőrradírokat is használhatunk. Mindkét esetben fontos tisztában lennünk azzal, hogy van-e bármilyen allergén reakciónk a hatóanyagra, ugyanis abban az esetben ne alkalmazzuk. Az enzimek természetes forrásból, gyümölcsökből származó anyagok, amelyeket olyan gyümölcsökből vonnak ki, mint a papaya, ananász, tök vagy gránátalma. Jótékony hatásuk versengenek az AHA savakkal, mert a bőr tisztább, puhább és simább lesz, a pigmentfoltok halványodnak. Érdemes beépíteni az arcápolási rutinunkba és heti rendszerességgel előkészíthetjük az arcbőrt a következő arcápolási lépésre. A kémiai hámlásztók (AHA, PHA, BHA) érzékeny bőrre nem ajánlottak, és sokszor fényérzékenységet okoznak, elővigyázatossággal és fokozatossággal alkalmazva őket a leghatékonyabb anti-ageing és gyulladáscsökkentő hatásúak.
Különlegesen jótékony hatású bőrápolók mindennapos használatra. Hialuronsavas vagy más szérummal, boosterrel, krémml együtt vagy egymás után alkalmazva, fokozzák azok hatását. Izotóniás (bőr megegyező fiziológiás pH) és celluláris formulájuknak köszönhetően tökéletes harmóniában vannak a bőrrel. Emellett ásványi anyag és nyomelem tartalmuk miatt antioxidáns és nyugtató hatásúak, a bőrsejteknek megadják az ideális működéshez szükséges energiát. Az érzékeny bőrt erősítik, és védetté teszik az irritációt, allergiát okozó külső hatásokkal szemben. Minden évszakban könnyen beilleszthetőek a bőrápolási rutinba.
Írta: Králik Márta
szépségtanácsadó, profi sminkes
Az arctisztításról már tudjuk, nem úri huncutság, de nem mindegy, hogy csapvízzel végezzük-e el vagy például egy micellás vízzel. Tegyél egy próbát! A folyóvizes arcmosás után töröld át az arcod micellás vízzel átitatott vattakoronggal. Te is látod milyen sok szennyeződés maradt még a vattán?
Az arcápolók csoportjába nagyon sok mindent felsorolhatunk fajtájuk és állaguk szerint. A hidratáló, regeneráló, öregedésgátló, ránctalanító, feltöltő vagy multifunkcionális termékek lehetnek krémek, gélek, szérumok, olajok, permetek vagy szemkörnyékápolók, melyek közül szintén tudunk válogatni bőrtípusunktól függően.
Az arctisztítók a napi szennyeződés és a smink eltávolításában segítenek, míg tonizálással a megmaradt szennyeződéseket is letöröljük az arcról, miközben bezárjuk vele a bőrbe a nedvességet.
Ha még nincs meg a saját bőrápolási rutinod, akkor jöjjön néhány hasznos tanács és javaslat, amiket be tudsz építeni a mindennapjaidba. Ha ezek szokássá válnak, akkor szinte már oda sem kell figyelni, mert “rutinból” fog jönni, mikor mit és hogyan érdemes használni.