Arcápolás 1x1 – Arctisztítás, tonizálás
Az arctisztítók a napi szennyeződés és a smink eltávolításában segítenek, míg tonizálással a megmaradt szennyeződéseket is letöröljük az arcról, miközben bezárjuk vele a bőrbe a nedvességet.
Az arctisztítók a napi szennyeződés és a smink eltávolításában segítenek, míg tonizálással a megmaradt szennyeződéseket is letöröljük az arcról, miközben bezárjuk vele a bőrbe a nedvességet.
Az alapos tisztítás a napi arcápolás alapja, hisz e nélkül az arcbőr nem volna képes felvenni a szükséges tápanyagokat, és eltömődött pórusokat eredményezne. Az arctisztítók közé soroljuk az arctisztító tejet, gélt vagy habot, olajat. A zsíros, kombinált bőr a tisztító gélt szereti, a száraz és az érzékeny bőr pedig a tejet vagy olajat. Az arctisztítók használatának enyhe szárító hatása után mindenképpen szükséges lenne a tonizálás.
Az arctonik gyengéden tisztítja az arcot, tonizál, élénkíti és sugárzóvá teszi bőrt. A felvitel történhet vattakoronggal, vagy egy környezetkímélő mosható, textil sminklemosóval is. Leginkább este, lefekvés előtt alkalmazzuk, reggel pedig elegendő lehet a tisztítás, mivel alvás közben nem tud olyan mértékben szennyeződni az arcbőr, viszont több faggyút termel.
Az arctonikok között találunk alkoholos és alkoholmentes változatot. Előbbi szárító hatású, így mérsékelt használata a zsírosabb bőrre ajánlott. Azért arra ügyeljünk, hogy ne vigyük túlzásba, mert a szárító hatás fokozottabb faggyútermelődésre készteti a bőrt, így a kívánttal ellentétes hatást válthatunk ki. Az alkoholmentes változatok sokkal kedveltebbek, bent tartják a bőrben a nedvességet. A termálvizes, holt-tengeri koncentrátumos, uborkás, aloe verás, körömvirág és rózsaszirom kivonatos tonikok jól hidratálnak és bőrregeneráló hatásúak, így a száraz bőrt tökéletesen óvják és nyugtatják.
A micellás vizet gyakran az arclemosó tonikkal keverik össze, pedig egészen más szerepe van. Bármilyen bőrtípusra ideális, nem szárít, és elsősorban sminklemosó szerepe és tudása miatt közkedvelt. A micelláknak köszönhetően az arctisztító mágnesként vonzza magához a szennyeződéseket. Ezek a tisztítók kifejezetten hatékonyak a sminkkel és egyéb zsíros szennyeződésekkel szemben. Mivel direkt csak olyan felületaktív anyagok kerülnek a micellás lemosókba, amik nem habzanak, ezért még víz sem szükséges a használatuk közben vagy után, így lerövidíthető az arcápolási rutin ideje.
Írta: Králik Márta
szépségtanácsadó, profi sminkes
Az arctisztításról már tudjuk, nem úri huncutság, de nem mindegy, hogy csapvízzel végezzük-e el vagy például egy micellás vízzel. Tegyél egy próbát! A folyóvizes arcmosás után töröld át az arcod micellás vízzel átitatott vattakoronggal. Te is látod milyen sok szennyeződés maradt még a vattán?
Ha még nincs meg a saját bőrápolási rutinod, akkor jöjjön néhány hasznos tanács és javaslat, amiket be tudsz építeni a mindennapjaidba. Ha ezek szokássá válnak, akkor szinte már oda sem kell figyelni, mert “rutinból” fog jönni, mikor mit és hogyan érdemes használni.
Egyesek esküsznek rájuk, míg mások óvatosabbak, részben annak az (elavult) elképzelésnek köszönhetően, hogy a bőr tőlük zsírosnak tűnik majd. A nyugati skincare blogok már felkapták az arcolajok rehabilitációjának témáját, mert erős tápláló tulajdonságuk mellett kiegyensúlyozzák a bőrt. Mindenképpen megérdemelnek egy esélyt, mert meglepően hatékony formulák.